Únor 2010

Křečíci ve výběhu

14. února 2010 v 10:41 | Deny |  Můj křečík Oliverek
Asi před týdnem jsem křečíky vyndala, aby se proběhli po pokoji. Filípek běhal, čmuchal a pak jsem si vzala Olouška. Taky běhal po pokoji, čmuchal a pak přeběhl do kuchyně. Pod námi v bytě ale někdo vrtal a Oloušek ztuhnul. Chvíli stál úplně nehybně a pak se plazil přes půlku kuchyně zpátky do pokoje. V pokoji se chtěl někam schovat, skoro mi vlezl za skříň, ale dala jsem tam ruku. Pak jsem se s ním mazlila a dala ho do klece. Šel se napapat a pak spinkat.

Filípek dneska nereagoval

13. února 2010 v 21:15 | Deny |  Můj křečík Filípek
Dneska ráno jsem křečíkům dávala nové žrádlo do misek. Oloušek se vzbudil jako vždycky, vylezl mi z klece na ruku a tak jsem se s ním mazlila. Když jsem vyměnila Filípkovu misku, vůbec se nevzbudil (vždycky se budí). Spinkal v senovém klubku zachumlaný do roztrahného papírového kapesníčku. Zahrabala jsem před klubkem v pilinách a nic...zahýbala jsem klubkem, taky nic. Vzala jsem teda klacík na hryzání a pohladila ho tím...opět nic. Už se mi chtělo brečet a myslela jsem na to nejhorší, protože takle jsem našla Maxíčka mrtvého, akorát v domečku. Lehce jsem teda do něj klacíkem šťouchla a cítila jsem, jak s tím Filípek pohnul, strčila jsem teda do klubka palec, ale ten jenom očmuchal a dál už nereagoval. Už jsem ho nechala být a zavřela klec. Doufám, že se to nestane (vy víte, co), vždyť mu je teprve 1 rok!

Diplomky

8. února 2010 v 18:42 | Deny
Filípek vyhrál soutěž MISS ZVÍŘÁTKO 2010 na Monty blogu a získal diplomek:
Oloušek se umístil na 2. místě v soutěži MISS KŘEČEK 2009/2010 na Mishy blogu a získal diplomek:
A tento diplom jsem získala na blogu Potkanky:

Filípek konečně přestal kousat

6. února 2010 v 13:01 | Deny |  Můj křečík Filípek
Konečně a snad už napořád! Dneska jsem si Filípka vyndala z klece, protože jsem vysávala hobliny okolo klecí a oba křečíky to vzbudilo. Oloušek jen vykoukl z kokosu a zase zalezl, ale Fifík vylezl ze senového klubka a začal kousat mříže. Vypnula jsem teda vysavač a otevřela klec. Čekala jsem, že mi vleze na ruku a hryzne mě do prstu, jako vždycky, ale jen mi vlezl na ruku a žádný hryz se nekonal. Tak jsem se s ním po dlouhé době začala mazlit, běhal mi po rukou a po teplácích a ani do nich se nezahryznul. Takže už definitivně přestal kousat...a snad už nezačne.

Videjko pro mě

3. února 2010 v 11:30 | Deny
Tohle video mi udělala moje SB Baadunka:


Filípek nejspíš přestal kousat

1. února 2010 v 13:06 | Deny |  Můj křečík Filípek
Dneska jsem čistila křečíky. Když jsem dočistila Filípkovu klec, vyndala jsem ho z boxu a nechala jsem ho proběhnout. Vzala jsem si ho i do ruky a ani jednou mě nehryznul. Možná to bylo jenom dočasné a začne kousat znovu nebo už přestal kousat. Tady máte fotky Filípka (má pořád zimní zbarvení):
↑ Má na zadečku bílou srst.
↑ Tady to moc není vidět, ale má po celé tlamičce světle šedivou srst...prostě je celý vybledlý.